00:00:00     21.2.2012     meniny má
icon icon

Newsletter

Aktuálne vydanie

Aktuálne vydanie

Facebook

Správy z mesta » Zdravie
22. november 2016 / ki
Povedali by ste, že Thomas Edison, Da Vinci, Albert Einstein, Walt Disney alebo Agatha Christie mali niečo spoločné? Všetci mali problémy s čítaním, boli dyslektici.

Dyslexia je biologicky podmienená porucha učenia a je najrozšírenejším postihnutím u detí. V mnohých krajinách Európskej únie je oficiálne uznaná ako postihnutie (mentálne, telesné). Na Slovensku však nemá tento štatút. Považuje sa za špecifickú poruchu učenia.

 

Novinka DIBUK SAGA

Telekom už dlhodobo pomáha ľuďom s rôznymi poruchami. Komunitu nepočujúcich podporuje už 14 rokov. Uvedením hry Sea Hero Quest a jej hraním, ľudia pomáhajú vedcom pri výskume demencie. Teraz sa Telekom rozhodol pomôcť aj deťom s dyslexiou. Príznaky dyslexie pomáhajú zmierniť rôzne čitateľské hry. Okrem klasických tlačených dokumentov sú prístupné aj na rôznych technologických zariadeniach. Tie môžu pomáhať zlepšovať vnímanie i čítanie.

 

Presne na to je určená novinka DIBUK SAGA, čítačka kníh, ktorú do svojho produktového portfólia zaradil Telekom. Spája v sebe jednoduchý nástroj na pohodlné čítanie a priame sťahovanie kníh z e-knižnice cez nový portál skvelo.sk. Komfortné a jednoduché ovládanie na dotykovom displeji v slovenskom jazyku zaručuje ľahkú orientáciu aj pre deti. Okrem toho je v nej zabudovaný najmodernejší e-ink displej, ktorého typickou črtou je, že vzhľadom pripomína klasický papier, teda zabezpečuje výbornú čitateľnosť z akéhokoľvek pozorovacieho uhla či na priamom slnku.  

 

Výhodou je aj to, že v nej dokážu rodičia svojmu dieťaťu nastaviť písmo na dyslektické. Môže si tak bez komplikácií prečítať svoju obľúbenú knihu. V konečnom dôsledku tak rodičia napomáhajú pozitívnemu prístupu dieťaťa k čítaniu. Aj deti s dyslexiou tak môžu konečne čítať s radosťou a bez obmedzenia.

 

„Dnešná rýchla doba popretkávaná rôznymi technologickými novinkami sa týka naozaj každého. Či už ide o deti alebo dospelých. Ani ľudia s poruchami čítania nie sú výnimkou. Výhodou týchto technológií je, že dokážu byť nápomocné pri ich prekonávaní. Preto sa veľmi tešíme, že na trhu je práve DIBUK SAGA, ktorá môže pomôcť s čítaním. Na portáli skvelo.sk. nájdete okrem samotnej čítačky aj rôzne knižné tituly, povinné čítanie pre deti nevynímajúc“, uviedla Martina Králová, riaditeľka rozvoja nového podnikania Slovak Telekom.

 

(bak)

 

 

 

Pridať komentár

Nepovinné
Povinné
Nepovinné

Najčítanejšie články

Kalendár akcií

gallery
Júl 2024
gallery
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
1. miesto v sutazi

Fotogaléria

Anketa

Patria podľa vás stromy na Františkánske a Hlavné námestie?
© 2024 Bratislavský kuriér. Made by TRIAD Advertising. Powered by SIMPLE WEB