00:00:00     21.2.2012     meniny má
icon icon

Newsletter

Aktuálne vydanie

Aktuálne vydanie

Facebook

Správy z mesta
02. január 2017 / rl
Projekt Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK (FSEV UK) vyrastie v areáli fakulty – na bratislavských Mlynských luhoch 4. Bude určený primárne pre študentov a zamestnancov FSEV UK.
Cieľom komunitných záhrad je poskytnúť určitej komunite možnosť dopestovať si vlastné plodiny (ovocie, zeleninu, bylinky atď.), resp. skrášliť prostredie kvetinovou výsadbou či vybudovaním spoločnej relaxačnej či inej zóny. Komunitné záhrady poskytujú okrem prístupu k spoločne dopestovanej úrode aj participáciu na aktivitách, prostredníctvom ktorých sa budujú a upevňujú vzťahy v komunite i vzťahy k životnému prostrediu. 

O tom, čo v komunitnej záhrade pri FSEV UK vyrastie, rozhodnú samotní študenti a zamestnanci fakulty. „Projekt ponúka jedinečné možnosti pre kultúrne i spoločenské podujatia, vzdelávacie a výskumné aktivity, ako aj priestor pre pasívny aj aktívny oddych zamestnancov i študentov priamo v areáli univerzity,“ hovorí autorka projektu doc. Mgr. Júlia Kanovská Halamová, PhD., zo FSEV UK. Komunitná záhrada je aktuálne v štádiu plánovania a identifikácie potrieb, realizácia začne s nástupom pestovateľskej sezóny a začiatkom letného semestra 2016/2017. Projekt bude financovaný z viacerých grantov, avšak nosnou časťou bude dobrovoľnícka práca.

„Projekt komunitnej záhrady je jedným zo spôsobov, ako na fakulte prepájame vzdelávanie s výskumom a aplikujeme v lokálnej komunite medzinárodne uznávaný výskum. Myšlienku vybudovania komunitnej záhrady priniesla doc. Kanovská Halamová už spolu s prvým ročníkom medzinárodnej konferencie Komunitná psychológia v roku 2014. Až po dvoch rokoch zdolávania administratívno-organizačných prekážok prichádzame k implementácii, a to aj vďaka podpore univerzity, no najmä zanieteniu a podpore zo strany fakulty a jej zamestnancov,“ vyzdvihuje dekanka FSEV UK doc. JUDr. PhDr. Lucia Mokrá, PhD.

„Iniciatívu FSEV UK na vybudovanie komunitnej záhrady vítam nielen ako botanik, ale aj ako rektor UK, pretože takéto spoločné dielo dáva užitočným a príťažlivým spôsobom možnosť zušľachtenia nášho pracovného, študijného i životného prostredia, ale poskytuje aj priestor na živú bezprostrednú komunikáciu a spoločné i spoločenské aktivity, ktorých v dobe populárneho trávenia času na internete a sociálnych sieťach nikdy nie je dosť,“ vyzdvihol fakultnú aktivitu prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., rektor UK. „Budem rád, ak sa tento pozitívny príklad stane úspešnou komunitnou premiérou a motiváciou pre ďalšie univerzitné, ale aj mimouniverzitné kolektívy na Slovensku,“ dodáva rektor univerzity.
Realizácia prvej komunitnej univerzitnej záhrady na Slovensku bude úzko prepojená s výučbou – s kurzom komunitná psychológia, ktorý FSEV UK ponúka svojim študentom v letnom semestri 2016/2017.

Fotogaléria

Diskusia k článku:

replica watches uk
zhy651995859@163.com, 03.01.2017 10:29
The absolute advantage of replica watches uk the alternation began in 1955 ROLEX apparent - red caster system. Anyone who has removed the ROLEX avant-garde movement will see the ROLEX movement. With two different red gears, this is ROLEX's patented, a metal admixture agnate to replica watches uk aluminum admixture coated with a special Teflon coated red. The absolute alternation has 7 components, which are simple to accumulate and repair. This two-way alternation anatomy can be in busted and even movement Forget the oil bearings remained adjustable steering. This is why the ability accumulator time of ROLEX movement actual long, is why ROLEX Watch As continued as the bulk of iwc replica exercise every day to accumulate low can agreement the watch movement

Pridať komentár

Nepovinné
Povinné
Nepovinné

Najčítanejšie články

Kalendár akcií

gallery
Júl 2024
gallery
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
1. miesto v sutazi

Fotogaléria

Anketa

Patria podľa vás stromy na Františkánske a Hlavné námestie?
© 2024 Bratislavský kuriér. Made by TRIAD Advertising. Powered by SIMPLE WEB